Event Results

Back

U14 Boys

Overall

PositionNameClub
1Edward HopkinsThe MI Racing Academy
2Ewan GradyTeam MK
3Alex GalpinBourne Wheelers
4Lewis HolmesMatlock CC
5Adam LeaTeam MK
6Dan GalpinBourne Wheelers
7Jack PearsonBeeston RC
8Daniel ArmstrongLeicester Forest CC
9Callum TwelvesThe MI Racing Academy
10Elliot PalmerAbsolute tri
11Daniel Van aardt4 Life Triathlon Club
12Thomas DixonWelland Valley CC
13Soloman Okrafo-SmartAbsolute tri
Click here to see list of participants

TT

PositionNameClub
1Lewis HolmesMatlock CC
1Edward HopkinsThe MI Racing Academy
3Alex GalpinBourne Wheelers
4Ewan GradyTeam MK
5Dan GalpinBourne Wheelers
6Callum TwelvesThe MI Racing Academy
7Jack PearsonBeeston RC
8Daniel ArmstrongLeicester Forest CC
9Elliot PalmerAbsolute tri
10Daniel Van aardt4 Life Triathlon Club
11George Amor-HughesDerby Mercury
12Soloman Okrafo-SmartAbsolute tri
13Thomas DixonWelland Valley CC
Click here to see list of participants

Scratch Race

PositionNameClub
1Edward HopkinsThe MI Racing Academy
2Ewan GradyTeam MK
3Alex GalpinBourne Wheelers
4Finley BassThe MI Racing Academy
5Adam LeaTeam MK
6Lewis HolmesMatlock CC
7Jack PearsonBeeston RC
8Dan GalpinBourne Wheelers
9Daniel ArmstrongLeicester Forest CC
10Soloman Okrafo-SmartAbsolute tri
11Zak MachinLichfield CCC
12Callum TwelvesThe MI Racing Academy
13Thomas DixonWelland Valley CC
14Elliot PalmerAbsolute tri
15Daniel Van aardt4 Life Triathlon Club
Click here to see list of participants

U14 Girls

Overall

PositionNameClub
Click here to see list of participants

TT

PositionNameClub
Click here to see list of participants

Scratch Race

PositionNameClub
1Emily RichardsBourne Wheelers
2Rosie MansfieldNottingham Clarion
Click here to see list of participants

U16 Boys

Overall

PositionNameClub
1Jack BroughThe MI Racing Academy
2Josh GiddingsThe MI Racing Academy
3Kieran SmithBolsover & District CC
4Jamie KennersonThe MI Racing Academy
5Owen LightfootBourne Wheelers
6Harrison TaceyLeicestershire RC
7Edward WoodwardThe MI Racing Academy
8Kyle HoskinThe MI Racing Academy
9Lucas Wolf-pudney4 Life Triathlon Club
Click here to see list of participants

TT

PositionNameClub
1Josh GiddingsThe MI Racing Academy
2Jack BroughThe MI Racing Academy
3Kieran SmithBolsover & District CC
4Edward WoodwardThe MI Racing Academy
5Harrison TaceyLeicestershire RC
6Owen LightfootBourne Wheelers
7Jamie KennersonThe MI Racing Academy
8Kyle HoskinThe MI Racing Academy
9Lucas Wolf-pudney4 Life Triathlon Club
Click here to see list of participants

Scratch Race

PositionNameClub
1James AnthonyBeeston CC
2Jack BroughThe MI Racing Academy
3Jamie KennersonThe MI Racing Academy
4Owen LightfootBourne Wheelers
5Josh GiddingsThe MI Racing Academy
6Kieran SmithBolsover & District CC
7Kyle HoskinThe MI Racing Academy
8Bryn RichardsBourne Wheelers
9Harrison TaceyLeicestershire RC
10Edward WoodwardThe MI Racing Academy
11Lucas Wolf-pudney4 Life Triathlon Club
Click here to see list of participants

U16 Girls

Overall

PositionNameClub
1Lotta MansfieldThe MI Racing Academy
2Annabel RamsayLeicester Forest CC
Click here to see list of participants

TT

PositionNameClub
1Lotta MansfieldThe MI Racing Academy
2Annabel RamsayLeicester Forest CC
Click here to see list of participants

Scratch Race

PositionNameClub
1Georgie YorkAbsolute tri
2Lotta MansfieldThe MI Racing Academy
3Annabel RamsayLeicester Forest CC
Click here to see list of participants
Back