Event Results

Back

U14 Boys

Overall

PositionNameClub
1Finn MansfieldNottingham Clarion
2Edward WoodwardLeicestershire RC
3Mark ZankerLeicestershire RC
4Alex HainesLeicestershire RC
5Alfie LofthouseNottingham Clarion
Click here to see list of participants

St 1 Points Race

PositionNameClub
1Edward WoodwardLeicestershire RC
2Finn MansfieldNottingham Clarion
3Alex HainesLeicestershire RC
4Mark ZankerLeicestershire RC
Click here to see list of participants

St 2 Scratch Race

PositionNameClub
1Finn MansfieldNottingham Clarion
2Mark ZankerLeicestershire RC
3Edward WoodwardLeicestershire RC
4Alfie LofthouseNottingham Clarion
5Harry ParkinsonLeicestershire RC
Click here to see list of participants

U14 Girls

Overall

PositionNameClub
1Sarah BriggsMatlock CC
2Alice StandishVC Lincoln
3Amelie WayteMatlock CC
4Peta Jarvis4 Life Triathlon Club
5Abegail ArmstrongVC Lincoln
Click here to see list of participants

St 1 Points Race

PositionNameClub
1Sarah BriggsMatlock CC
2Amelie WayteMatlock CC
3Alice StandishVC Lincoln
4Peta Jarvis4 Life Triathlon Club
5Abegail ArmstrongVC Lincoln
Click here to see list of participants

St 2 Scratch Race

PositionNameClub
1Sarah BriggsMatlock CC
2Alice StandishVC Lincoln
3Peta Jarvis4 Life Triathlon Club
4Amelie WayteMatlock CC
5Abegail ArmstrongVC Lincoln
Click here to see list of participants

U16 Boys

Overall

PositionNameClub
1Liam DaviesLeicestershire RC
2Liam HindmarshAndymoor Race Team
3Joshua Van NieropWelland Valley CC
4Sam WalshamBalsover & District CC
5Matthew McNameeLeicestershire RC
Click here to see list of participants

St 1 Points Race

PositionNameClub
1Liam HindmarshAndymoor Race Team
1Liam DaviesLeicestershire RC
3Sam WalshamBalsover & District CC
4Joshua Van NieropWelland Valley CC
4Matthew McNameeLeicestershire RC
Click here to see list of participants

St 2 Scratch Race

PositionNameClub
1Liam DaviesLeicestershire RC
2Liam HindmarshAndymoor Race Team
3Joshua Van NieropWelland Valley CC
4Sam WalshamBalsover & District CC
5James AlexanderSolihull CC
Click here to see list of participants

U16 Girls

Overall

PositionNameClub
1April TaceyLeicestershire RC
2Lizzie CatlowVC Lincoln
3Madeleine GammonsBourne Wheelers
Click here to see list of participants

St 1 Points Race

PositionNameClub
1Lizzie CatlowVC Lincoln
2April TaceyLeicestershire RC
3Madeleine GammonsBourne Wheelers
Click here to see list of participants

St 2 Scratch Race

PositionNameClub
1April TaceyLeicestershire RC
2Lizzie CatlowVC Lincoln
3Madeleine GammonsBourne Wheelers
Click here to see list of participants
Back

U14/16

Finish Video

Slow motion video of the finish. Note that this is the order of riders crossing the line, some lapped riders may be present. Also where there were time gaps between bunches, these have been edited out